Apple iPhone SE (2022)
Apple iPhone SE (2022)
Ohromně vyspělý chytrý telefon v malém balení. S 5G a skvělou cenou.
Apple iPhone SE je díky svému ikonickému designu, výjimečnému výkonu a přijatelné ceně neuvěřitelně oblíbenou volbou. Ať už pro uživatele
mající starší iPhone nebo u zcela nových zákazníků, kteří konečně
chtějí na vlastní kůži vyzkoušet, co všechno iPhone umí. A rozhodně
toho není málo. Kromě skvělého propojení s celým ekosystémem dalších
Apple produktů totiž získáte pokročilý fotoaparát, přístup k 5G
mobilním sítím, extrémně bezpečný systém iOS, bezdrátové nabíjení
nebo přístup k nepřebernému množství aplikací.
4,7" Multi-touch displej s True Tone
Nový iPhone SE je vybavený 4,7" Retina HD displejem, který
nabízí rozlišení 1 334 × 750 bodů s jemností
326 pixelů na palec. Mezi jeho klíčové benefity patří široký barevný
rozsah, podpora automatické teploty barev True Tone, maximální jas 625 nitů
nebo ohromný kontrastní poměr 1 400:1. iPhone SE je navíc stejně odolný
jako krásný. Má totiž konstrukci z leteckého hliníku a speciálního skla
na přední a zadní straně. Jde o stejně odolné sklo jako v případě
iPhonu 13. Telefon se také pyšní certifikací IP67 zajišťující
zvýšenou odolnost proti vodě a prachu.
Apple iPhone SE nabídne fotoaparát s Deep Fusion
I když se to zdálo prakticky nemožné, tak iPhone SE dostává do vínku
pokročilou 12Mpx kameru se clonou f/1,8. Díky použití
moderního čipu A15 Bionic pak okusíte výhody softwarových optimalizacích
včetně Smart HDR 4, fotografických stylů, Deep Fusion a režimu Portrét.
Například funkce Deep Fusion, představená u iPhonu 13 Pro a iPhonu 13,
pořídí několik snímků ještě než začnete fotit a jednu delší expozici
při různých nastaveních závěrky. Poté automaticky tyto záběry
prohledá, vybere nejlepší kombinaci a složí je pro nejlepší ostrost.
Funkce Deep Fusion tak plně využívá pokročilé strojové učení ke
zpracování jednotlivých pixelů a optimalizuje texturu, detaily a šum
v každé části fotografie. Výsledky jsou jedním slovem fantastické.
Natáčejte oku lahodící klipy
Apple iPhone SE teď dokáže natáčet skvělá videa díky optické
stabilizaci obrazu. Samozřejmostí je nahrávání ve 4K
rozlišení až při 60 fps. Ve Full HD si pak
vychutnáte i zpomalené video ve snímkové frekvenci až 240 fps. Jde o tak
ohromně výpočetně náročný úkon, že i čip Apple A15 Bionic se
pořádně zapotí.
iPhone SE odemknete otiskem prstu
Legendární tlačítko plochy je nadále součástí nového iPhone SE. Kromě
návratu do domovské obrazovky slouží pro bezpečné odemykání nebo klidně
pro placení pomocí Apple Pay.
Mobilní síť rychlejší než WiFi
Samozřejmostí pro iPhone SE je integrovaná podpora mobilních sítí
5. generace, pro které Apple využívá svůj vlastní čip s nízkou
spotřebou energie. Díky tomu má technologii plně pod kontrolou.
Zajímavostí je funkce Smart Data Mode s automatickým přepínáním mezi
vhodnými sítěmi.
Výkonné 6jádrové CPU s 4jádrovou grafikou
Apple A15 Bionic je nejrychlejší čip používaný
v chytrých telefonech. Jde o superrychlý čip vyráběný
5nm technologií složený ze 2 výkonných a 4 efektivních výpočetních
jader. Ty doprovází výrazně silnější neurální engine. A 4jádrová
grafika je až o 50 % výkonnější než jakýkoli konkurenční čip.
Mobilní telefon Apple iPhone SE má výkonu víc než dost.
Dostatek baterie
Telefon má integrovanou výkonnou lithium‑iontová
baterii. Baterie po nabití vydrží při přehrávání videa
až 15 hodin a při přehrávání zvuku až 50 hodin.
Při nabíjení baterie využijete kromě standardního drátového nabíjení
i bezdrátové nabíjení Qi. Telefon podporuje
i rychlé nabíjení, nabití až na 50 % zhruba za 30 minut
pomocí 20W nebo silnějšího adaptéru (není součást balení).
Specifikace:
Operační systém
Displej
Čip
Fotoaparát
Přední fotoaparát
Nahrávání videa
Touch ID
Mobilní a bezdrátová rozhraní
5G (sub‑6 GHz) s technologií MIMO 2×24
Určování polohy
Přehrávání zvuku
Přehrávání videa
Snímače
SIM karta
Napájení a baterie
Podpora naslouchátek
Podpora e‑mailových přílohZobrazované typy
dokumentů
Odolnost proti polití, vodě a prachu
Rozměry: 138,4×67,3×7,3 mm
| Operační systém | |
| Operační systém | iOS |
|---|---|
| Displej | |
| Úhlopříčka displeje | 4,7 " |
| Rozlišení displeje | 1334x750 |
| Technologie displeje | IPS |
| Paměť | |
| Vnitřní úložiště | 64 GB |
| Operační paměť | 3 GB |
| Slot na paměťovou kartu | Ne |
| Napájení a baterie | |
| Systémový konektor | Lightning |
| Bezdrátové nabíjení | ano vestavěné |
| OTG USB podpora | Ne |
| Komunikace | |
| Podporuje Dual SIM | Ano |
| NFC | Ano |
| Audio 3,5mm jack | Ne |
| GPS pro navigaci | Ano |
| Podporované sítě | 5G, 4G, 3G |
| Konstrukce, materiál a barva | |
| Vyšší odolnost telefonu | Ano |
| Tlačítková klávesnice | ne |
| Šasi | hliník |
| Barva | bílá |
| Rozměry a hmotnost | |
| Rozměr výška | 138 mm |
| Rozměr šířka | 67 mm |
| Rozměr hloubka | 7 mm |
| Hmotnost | 144 g |
| Ostatní | |
| Modelová řada | Apple iPhone SE (2022) |